Eğitimde Manevi İlkeli ve Liyakatli Çalışanlar Sen.

Yüzde 2 Barajına “HAYIR”

Sayın Cumhurbaşkanım

Sendikalar hakkında, 28 milletvekilinin imzasıyla TBMM de verilen teklifle, çalışanlarımızın ve sendika üyelerinin VEBALİ alınmaktadır. Memurun hakkını korumak, memurun geleceğini savunmak yerine,  kendi geleceklerini, konumlarını ve koltuklarını korumayı ilk sıraya koyanlar, VEBALİN, HAK ve HAKKANİYETİN ne anlama geldiğini nereden bilecekler.

20 yıldır hak ve özgürlükler mücadelesi verdiğiniz ülkemizde Sendika olarak tekelleşmek isteyenler yeni sendikalara karşı hasmane tutumlarını her fırsatta gündeme getirmekte ve meclisi buna alet etmek istemektedirler. Bu çerçevede %2 nin altında üyeye sahip sendikalara toplu sözleşme primini çok görmekte verilen hak üzerinden kesinti yapılmasını istemektedirler. Bu Anayasanın eşitlik ilkesine, özgürlüklere, örgütlenme hakkının kullanılmasına ve adalet ilkelerine aykırıdır. Mevcut durumda 2024 yılına kadar bütün sendika üyeleri üç ayda bir TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİ almaya devam edecektir.

Yapılmaya çalışılan bu uygulama Türkiye’nin yeni yüzyılı vizyonuna ve toplumsal barışına zarar verecektir. Kendinden başkasını yok sayan ve menfi çıkarları için her yolu mübah görenlerin gözleri kör, kulakları sağır olabilir. Ancak bu talihsiz girişim aziz milletimizin mahşeri vicdanından geri dönecektir. Keşke kendi konum ve geleceklerini korumada gösterdikleri gayretin yarısını memurların hakkını aramak için gösterebilselerdi.  Daha önce denediler olmadı. Başaramadılar. Yine başaramayacaklar.

Bu tarihi vebali liderliğinizdeki Büyük Türkiye hak etmemektedir. Bu teklifin geri çekilmesini talep ediyoruz. Size güveniyoruz. 

Please follow and like us:
Pin Share
RSS
YouTube
Instagram