Eğitimde Manevi İlkeli ve Liyakatli Çalışanlar Sen.

Özgeçmiş


KASIM KILIÇ
GENEL BAŞKAN
1980 yılında Sivas’ın Şarkışla İlçesinde doğdu. ilk ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamladı. Lisans Eğitimini Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojisi Öğretmenliği alanında tamamladı.

2002 yılında Sivas’ta öğretmenlik görevine başladı. Çeşitli okullarda görev yaptı.

2014-2016 yılları arasında Halk Eğitim Merkezi Müdür yardımcılığı görevini yürüttü. 2016-2021 yılları arasında Sivas Huzur İmam Hatip Ortaokulu’da Okul Müdürü olarak görev yaptı.

2021 Yılı itibari ile Cumhuriyet Anadolu Lisesinde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görevini ifa etmektedir.

Öğretmenlik görevinin yanında 2008-2009 yılları arasında Anadolu Gençlik Derneği Sivas Şube Başkanlığı Görevini yürüttü.

2017-2018 yıllarında Eğitim Bir Sendikası Sivas İl Başkan Yardımcılığı görevini ifa etti.

2017-2020 tarihleri arasında Erbakan Vakfı Sivas İl Temsilciliği görevini yürüttü.

Halen Nizam Derneği Genel Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Sivil Toplum örgütlerindeki tecrübelerini Sendikal mücadelede Eğitim Mil-Sen saflarında Genel Başkan olarak yürütmektedir.

CELALEDDİN ÇINAR
GENEL BAŞKAN VEKİLİ
1975 yılında Sivas’ın Altınyayla ilçesine bağlı Başyayla Köyünde doğdu. İlkokulu Başyayla’da, ortaokulu Hafik ilçesinde, liseyi de Gemerek ilçesinde tamamladı.

1997 yılı Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metal Eğitimi Bölümünü bitirdi. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Mekanik Metalürji alanında Yüksek Lisans eğitimi aldı. Ayrıca Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde de Gastronomi Alanında Yüksek Lisans yaptı.

İlk öğretmenliğine Muş ilinde başladı. Muş, Yozgat, Tokat ve Sivas’ta öğretmen ve yönetici olarak farklı eğitim kurumlarında çalıştı.

İdareci olarak çalışırken 2013 yılında açılan görevde yükselme sınavı ile şube müdürlüğü sınavını kazanarak şube müdürü oldu.

Tokat’ın Pazar İlçesinde Şube Müdürü olarak çalıştı.

Sivas’ın Altınyayla İlçesinde Şube Müdürü olarak çalıştı.

Sivas’ın Gemerek İlçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalıştı.

Yozgat’ta Çalıştığı dönemlerde Eğitim Bir-Sen yönetiminde teşkilatlanma sekreteri, İdari ve mali işler sekreterliği ve Çekerek İlçe temsilcisi olarak görev yaptı.

Eğitim Mil-Sen Sivas İl Temsilciği yaptı.

Son dönemde Eğitim Mil-Sen Genel Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Yazar ve şair olan Celaleddin Çınar; Sıkılmayan Kurşunlar, İnce Çizgi, Dedemin Tabakası, Kış Geceleri, Tecer Dağı Masalı, On paralık Adam ve çok sayıda çocuk hikayesi yazarak edebiyat dünyasına onlarca kitap kazandırmıştır. Altınyayla ve Çevresi Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneği ve Tokat Şairler ve Yazarlar Derneği’nin üyesi olup Tokat’ta çıkan Kümbet dergisinde, Dört Mevsim Edebiyat dergisinde ve Kalifiye dergisinde şiirleri ve yazıları yayımlanmaktadır.

ZEKERİYA BOYRAZ
GENELBAŞKAN YARDIMCISI
(TEŞKİLATLANMA)
1992 yılında Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu kendi köyünde birleştirilmiş sınıflı bir okulda okudu.

Ortaokulu yatılı olarak Sivas merkezde okudu. Liseyi de yatılı olarak Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuduktan sonra, 2010 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokuluna başladı .

2014 yılında Bingöl’de Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmeni olarak göreve başladı. Daha sonra Sivas’a tayini çıktı. Lise yıllarında Anadolu Gençlik Derneğinde çeşitli komisyonlarda görev aldı.

Daha sonra Erbakan Vakfı Sivas İl Temsilciliği Sekreterya Birim Başkanlığı görevini yürüttü.

Evli ve 1 çocuk babası olan Zekeriya Boyraz şimdi ise Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği yanı sıra Nizam Derneği Genel Sekreteri görevini ve Eğitim Milsen Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir

NİHAT GÜRGEN
GENELBAŞKAN YARDIMCISI
(MALİ İŞLER)
1974 yılında Lyon’da doğdu. Bir kısmını yurt dışında aldığı ilkokul tahsilini memleketi Yozgat’ın Çekerek ilçesinde tamamladı.

Ortaokulu Ankara’da, liseyi Yozgat Endüstri Meslek Lisesi’nde bitirdi. Erzurum Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı’nı kazanarak yükseköğrenimini burada tamamladı.

1999’da Mardin’e atandı ve öğretmenliğe başladı. 2005’te Çekerek, Bayındırhöyük İlkokulu’na tayini çıktı. 2007 yılında Bazlambaç İlkokulu’na okul müdürü olarak atandı. 2009 yılında Balıkesir’in Susurluk ilçesine tayini çıktı. Bir süre Susurluk, Savaştepe ve Altıeylül’de okul müdür ve müdür yardımcısı olarak çalıştı.

Yozgat-Çekerek’te teşkilatlanma sekreteri olarak başladığı sendikal mücadeleyi Eğitim-Bir Sen teşkilatlanma sekreteri olarak sürdürdü. Daha sonra sendika çalışmalarını sosyal işler sekreteri olarak Savaştepe’de yürüttü.

Altıeylül ilçesinde kurucu başkan yardımcısı oldu ve bu görevi iki dönem yürüttü. Altıeylül’ün Mehmet Akif İlkokulu’nda müdür olarak görevine devam etmekte olup sendikal faaliyetlerde Eğitim-Mil Sen’in mali işlerden sorumlu genel başkan yardımcısı oldu.

Akıcı derecede Fransızca bilen Nihat Gürgen evli ve iki çocuk babasıdır.
Eğitim Milsen Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir

CENAP TOZLU
GENELBAŞKAN YARDIMCISI
(MEVZUAT ve TOPLU SÖZLEŞME)
1973 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Gümüşhane’de tamamladıktan sonra, 1996 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünü bitirdi.

2014 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisans programını tamamlayarak “Bilim Uzmanlığı” ünvanını aldı.

1996 yılında Kayseri ili Yahyalı İlçesi Kuzuoluk köyünde Müdür yetkili sınıf öğretmeni olarak göreve başladı.

1999-2004 yılları arasında Çorum ili Dodurga ilçesi Şehit Murat Alıcı İlköğretim Okulunda Fen Bilgisi Öğretmeni olarak görev yaptı. 2004 yılında Çorum ili Osmancık İlçesi Nenehatun İlköğretim okuluna Fen Bilgisi Öğretmeni olarak tayin oldu.

2005 yılında sınav sonucu görev yaptığı okula müdür yardımcısı olarak atandı.

26.04.2007 tarihinde Çorum ili Osmancık İlçesi Akören Şehit Erol Keskin İlköğretim Okuluna Müdür Vekili olarak görevlendirildi.

2010 yılında sınav sonucu Müdür vekili olarak görevlendirildiği okula 08.02.2010 tarihinde asaleten müdür olarak ataması yapıldı.

25.09.2014 tarihinden itibaren ise Çorum Merkez 23 Nisan Ortaokuluna Müdür olarak ataması yapıldı. Halen bu görevi yürütmekte olup, evli ve dört çocuk babasıdır.

Lise ve üniversite yıllarında Sivil Toplum Örgütü olan Milli Gençlik Vakfı içinde bulundu.

2002- 2004 yılları arasında Eğitim Bir-Sen Çocum ili Dodurga İlçesi Eğitim Birsen İlçe Temsilciliği ve Memur Sen Kurucu Başkanlığını yaptı.

Sivil Toplum Örgütlerindeki tecrübelerini Sendikal mücadelede Eğitim Mil-Sen Genel Başkan yardımcısı olarak yürütmektedir.

MEHMET TEKİN
GENELBAŞKAN YARDIMCISI
(EĞİTİM VE SOSYAL İŞLER)
01.01.1977’de Diyarbakır’ın Ulular/Gezera mezrasında doğdu. İlkokulu Diyarbakır Nükhet ve Coşkun Akyol ilkokulunda tamamladı. Ortaokulu Diyarbakır Kazım Karabekir ilköğretim okulunda tamamladı. Ortaöğretimini Diyarbakır Atatürk Lisesinde 1993’de tamamlayarak resim sanatına olan ilgisi ve yeteneği doğrultusunda 1996 yılında eğitim fakültelerinin Resim-İş öğretmenliği bölümüne hazırlandı. 1996 yılında ilgili üniversitenin yetenek sınavına girerek Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş öğretmenliği ana bilim dalını kazandı. 2000 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş öğretmenliği lisans programından başarıyla mezun oldu. 2000 yılında ilk öğretmenlik deneyimi olan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Mardin Vali Alaattin Turhan ilköğretim okuluna ataması yapıldı. 2010 yılında 4+4 eğitim sistemi nedeniyle Diyarbakır Vali Kurt İsmail Paşa Ortaokuluna tayin oldu.

2012 yılında Diyarbakır’da Leonardo Da Vinci Derneğini kurdu ve Başkanlığına seçildi ve bu bağlamda uzun yıllar Dezavantajlı kitleye eğitim, bilim ve sanat alanlarında kurslar vererek birçok öğrencinin geleceğine ışık oldu. 2015 yılında Diyarbakır Sur İlçesinde yaşanan olaylarda Sur ilçesinde eğitimine devam eden öğrencilere dernek üyeleri işbirliğiyle eğitim/öğretim ve psikolojik destek sağladı. Özel yetenek (resim, müzik, spor) alanlarında valilik oluruyla halk eğitimi merkezi müdürlükleriyle protokol yapılarak sanat, bilim ve mesleki bazı kurslar açıldı ve bu kurslarda başarılı olan öğrencilere MEB onaylı sertifikalar verildi. Bu alanlarda öğrencileri ilgili yetenek sınavlarına hazırlayan Mehmet TEKİN birçok öğrencinin büyük başarılar elde etmesini sağladı. Noksan imkânlara sahip birçok öğrenciye kurduğu dernekte ders çalışma ortamını oluşturdu. Söz konusu dernekte eğitim, bilim ve sanat alanında birçok öğrenciye dernek üyesi olan öğretmenler tarafından eğitim ve öğretim imkânı sağlandı.
 
2022 yılında Eğitim Mil-Sen Sendikasına üye olarak Diyarbakır İl Temsilciliğine getirildi. 2023 yılında Ankara’da yapılan olağan kurul genel yönetim seçiminde genel başkan yardımcılığına seçildi ve hala bu görevine devam etmektedir. Mehmet TEKİN ayrıca eğitim alanında birçok bilimsel ve sanatsal faaliyetlere katılarak bu alanlarda birçok belge ve sertifikaya da sahip olmuştur. Evli ve üç çocuk sahibi olan Mehmet TEKİN şu an Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Diyarbakır Vali Kurt İsmail Paşa Ortaokulunda öğretmenlik görevine de devam etmektedir.

ORHAN ARSLANTAŞ
GENELBAŞKAN YARDIMCISI
(BASIN VE İLETİŞİM)
1981 yılında Adıyaman’da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Adıyaman’da tamamladı. Lisans Eğitimini 2000-2004 yılları arasında 19 Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği alanında tamamladı.
2000-2004 yılları arasında üniversitede okurken Milli Gençlik Vakfı- Anadolu Gençlik Derneği Üniversite komisyonunda yer aldı ve Matematik Bölüm Başkanlığını 4 sene yürüttü.
2005 yılında Adıyaman’da Ücretli Öğretmen olarak çalıştı.
2006 yılında Amasya’da Öğretmenlik görevine başladı. Çeşitli Okullarda görev yaptı.
Öğretmenlik Görevinin yanında 2006 yılında Şuurlu Öğretmenler Derneği İl Temsilcisi görevini yürüttü.
2007-2009 yılları arasında Şuurlu Öğretmenler Derneği Yönetiminde İl Başkan Yardımcısı ve İl Başkan Vekilliğini yürüttü. 2006-2011 yılları arasında Anadolu Gençlik Derneği Yönetiminin çeşitli kademelerinde yer aldı.
2017-2020 yılları arasında Amasya Erbakan Vakfı İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve Başkan Vekilliği görevini yürüttü.
2020 yılında Eğitim Mil Sen Kurucular Kurulunda yer alarak Sendikamızın kuruluşunda yer aldı.
Sivil Toplum örgütlerindeki tecrübelerini bundan sonra Sendikal Mücadelesi olarak Eğitim Mil-Sen’de Genelbaşkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
RSS
YouTube
Instagram