Eğitimde Manevi İlkeli ve Liyakatli Çalışanlar Sen.

Tek Branşın DEĞİL, Her Branşın Sendikası Olacağız.

Eğitim Mil Sen sendikası olarak sendikacılıkta yeni bir heyecan ile maneviyatı es geçmeden ilkelerimizden ödün vermeden liyakati bırakmadan sendikacılık yapmak istiyoruz.

Bunun için seçilmiş bir zümrenin değil belli bir sınıfın değil tek bir branşın değil tüm eğitim çalışanlarının 1 milyon 201 138 eğitim çalışanlarını temsil etmek istiyoruz.

Gerçek sendikacılık için devlet sendikalara para aktarmasın işçi sendikalarındaki gibi toplu sözleşme ikramiyesi verilmesin sendika üyeleri sendika aidatı versin istiyoruz. O zaman gerçek sendikacı gider üyesinin hakkını savunur. İşçi sendikaları gibi yılda 4 tam 2 yarım maaş ikramiye alır.

Gerçek saha sendikacılığı yapmak istiyoruz. Bunun için bazı kesimleri öz bazı kesimleri üvey evlat olmasın istiyoruz. Bazı branşlar öz bazı branşlar üvey evlat olmasın istiyoruz. Biz Eğitim Mil Sen olarak her branşın sorunlarını ele alacak şekilde teşkilatlanma yapıyoruz. Her branş ile ilgili başkan yardımcılığı planlıyoruz. Her branşın sorunlarını tek tek ele alacak ve sorunlara çözüm üreten, yasa taslağı hazırlayan, yönetmelik taslağı hazırlayan, eğitimin kalitesini artıracak öneriler sunan bir yapı kuracağız ta ki 1 milyon 201 bin 138 eğitim çalışanı mutlu oluncaya kadar sahadaki tüm sorunları yetkililere ulaştırmayı hedefliyoruz.

Çağrımızdır milli ve manevi duygulara değer veren ilkelerinden taviz vermeyen tüm herkesi sendikamızda birlikte yürümeye davet ediyoruz.

Reşit Özdemir

Eğitimi Mil Sen Gaziantep Şube Temsilcisi

Please follow and like us:
Pin Share
RSS
YouTube
Instagram