Eğitimde Manevi İlkeli ve Liyakatli Çalışanlar Sen.

23 Nisan Kutlamalarına “LGBT+” Gölgesi Düşürülmek İsteniyor. Buna İZİN VERMEYECEĞİZ.

Kahramankazan Şehit Ömer Takdemir Ortaokulu 23 Nisan Törenlerine LGBT gölgesi düştü.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden bu konunun araştırılmasını ve bu rezalete imza atan idareciler hakkında gerekli tahkikatın yapılmasını talep ediyoruz.

Hacı Bayramı Veli Camiinde yapılan dualarla açılan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışını  LGBT renklerinin gölgesinde kutlamak hangi üst aklın ürünü olsa gerek…

Lgbt renkli şemsiye 23 Nisan Törenlerinde, Sivas Harun Kütükde İlkokulunda da LGBT renkleri gölgesinde bir kutlama yapılmış. Türkiyenin bir çok ilinde mantar biter gibi eş zamanlı yapılan törenlerdeki bu uygulamaların tek bir elden yönlendirilme ihtimali Milli Eğitim Bakanlığınca bir an evvel araştırılmalıdır.

https://www.facebook.com/share/v/gpdt8ffVhcjjKzND/?mibextid=oFDknk

Tokat İli Reşadiye ilçesi Bereketli Beldesindeki Bereketli İlkokulu’nda 23 Nisan’da düzenlenen kutlama programında, “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı” filmindeki sahneyi canlandırmak için 4 erkek öğrenci etek giydirilip, peçe taktırılarak oynatılmış. Pedagojik açıdan cinsiyet rolleri tam oturmamış çocuklara bu tip rollerin verilmesi hem çok sıkıntılı, hem de böyle bir programın Milli Bir Bayramda yapılması eğitim camiası adına çok üzücü. Bu konuda Bakanlık yetkilileri tarafından acilen törenler ile ilgili kutlama programlarına bir çerçeve çizilmeli ve örnek uygulamaların dışına çıkılmaması sağlanmalı.

https://www.facebook.com/share/p/5z5xQhtJUvVv4cnk/?mibextid=oFDknk

Kasım Kılıç

Eğitim Mil Sen Genel Başkanı

Please follow and like us:
Pin Share
RSS
YouTube
Instagram