Eğitimde Manevi İlkeli ve Liyakatli Çalışanlar Sen.

Osmaniye İl Temsilcimiz İsmail Gündü’nün Açıklamaları

Fransa’da 1900’lü yıllarda işçiler greve gitmiş bir türlü anlaşmaya yanaşmıyorlarmış , işverenler de bu durumu çözmek için kendi çıkarlarını önde tutan uzlaşmacı sendikalar kurmuşlar bu kurulan sendikaların binası sarı renkli olduğu için sarı sendika olarak isimlenmişler.

Ülkemizde ise memur sendikaları memurlara Toplu sözleşme ikramiyesi adı altında ekstra ücret almış gibi gözükerek memurların gözünü boyuyor ve bu yüzden memurların hak ettikleri gerçek ücretleri alamıyorlar. Yetkili sendika bir nevi yasal sarı sendikacılık yapmaktadır.

Sayın Vedat bilgin sendika ağaları için ne demişti”8000 TL üzerinde asgari ücret verirseniz sendika adına sıkıntı olurmuş toplu sözleşmede alınan miktarı aşmanızı istemiyoruz diyorlar”

Bu açıklama ülkemizde mevcut bulunan sendikaları tekrar sorgulamamız gerektiğini açıkça belirtiyor.

Bu ülkede gerçek sendikacılık yapmak isteyen yeni kurulmuş sendikalara da barajlar getirerek kendi yerlerini sağlama almak istiyorlar şunu unutmasınlar ki bu hesap kamu vicdanından döner bir gün gelir o kurduğunuz baraj sizi yıkar. Biz ise her gün yeni üyeler alarak barajları yıkarak onurla ve gururla yolumuza devam ederiz. Gururlu ve onurlu meslektaşlarımıza çağrımızdır. Hak ve hukuk mücadelemizde milli ve manevi değerleri önünde tutan herkesi Eğitim Mil Sen’e davet ediyoruz.

İsmail Gündü

Osmaniye Eğitim Mil Sen Temsilcisi

Please follow and like us:
Pin Share
RSS
YouTube
Instagram